skip to Main Content
idea@insidealab.com

Geniş yelpazeden sunduğumuz eğitimler ve danışmanlıklar ile

harika sonuçlar almayı başardığımız bir ekibimiz var

Odaklanmış Programlar

Müşterilerimizin dönemsel projelerine adapte ettiğimiz programlar yapılandırıyoruz.

Vizyon Programları

Sektöre özel çalışılmış yetkinlik ve pazar ihtiyaçlarına yanıt veren vizyon programlar tasarlıyoruz.

Danışmanlık Programları

Kurumsal mükemmellik, kurum içi girişimcilik ve yönetim danışmanlıkları ile kurumların hedeflerine giden yolculuğunu destekliyoruz.

raci-1-145x183-1-blackwhite

Raci Cihan ŞENER

Raci Cihan Şener 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne derece ile giriş yaptı. Galatasaray Üniversitesinde Pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen Marmara Üniversitesinde Yönetim Organizasyon alanında doktora ile akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

İş hayatına 16 yaşında bilişim sektöründe ticarete atılmasıyla giriş yaptı. Girişimcilik yıllarında alanında Türkiye’de ve Dünya da ilk kez uygulanmış birçok yenilikçi fikre ve ticarileştirmeye imza attı.

11 yıllık ticari deneyiminin ardından birikimlerini paylaşma niyeti ile eğitim sektörüne giriş yaptı. Perakende sektöründeki tecrübeleri ile önce Türkiye’nin önde gelen akademilerinden birinin kurulmasına katkı verdi. Ardından dünyanın önde gelen şirketilerinden birinin akademisini kurarak önemli iş sonuçları elde etti. Halen, yenilikçi yaklaşımları ile kurumlara inovasyon, girişimcilik deneyimleri ile danışmanlık yaparken, satış, perakende ve yönetim alanında etkili sonuçlar elde ettiği eğitimler gerçekleştiriyor.

Ercan Gök

Bilgi ve iletişim sektörüne lisans eğitimini tamamladıktan sonra yazılım geliştirme alanında faaliyet gösteren şirketi ile girişimciliğe ilk adımını atmıştır.  Uzun yıllar Girişimciler ve Liderler Derneği kurucu başkanlığı görevini yürütmüştür. Türk Sanayici ve İş Adamaları Vakfı mütevelli heyet üyesidir.

Kurumsal hayata döndüğünde bir çok şirkette satış yönetimi ve direktörlüğü pozisyonlarında görev almıştır. Girişimci kimliği ile tekrar kendi şirketini kurarak iş hayatı yolculuğunu sürdürmektedir. Şirketi, bilişim alanında küresel markalarla çalışarak kamu ve özel sektör müşterilerine donanım ve yazılım hizmetleri sunan sistem entegratörüdür. Bunun yanı sıra potansiyel gördüğü yazılım geliştirme projelerine de yatırım yapmaktadır. Özellikle yerli yeni ürün üretme faaliyetleri içerisindedir.

Ticari ve kurumsal deneyiminin ardından biriktirdiği tecrübeleri paylaşma amacı ile eğitim sektörüne de giriş yapmıştır. Zaman zaman üniversitelerde yarı zamanlı akademisyen veye konuk olarak çeşitli etkinliklerde yer almaktadır. Bilgi, iletişim teknolojileri ile birlikte satış ve ihale yönetimi konularında danışmanlık yapmakta olup satış geliştirme alanında eğitimler gerçekleştirmektedir.

ercangok-blackwhite
Pelin-blackwhite

Pelin Özer

1972’de doğdu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2003’e dek basın ve yayın alanında kültür-sanat muhabiri, editör ve redaktör olarak çalıştı, o tarihten bu yana bağımsız çalışıyor.

Yayımlanmış kitapları: Latife Tekin Kitabı (söyleşi, 2005), Cam Kulübeler (haiku, 2007), 17 Haziran (roman, 2011), Uzay Çiçeği-Weltallblume (Almanca-Türkçe Seçme Şiirler, 2014, Çevirenler: Barbara Yurtdaş, Hüseyin Yurtdaş, Spielberg Verlag, Almanya), Atlasın Bir Ucunda (şiir, 2015), Beyaz Ev (2019). Şiir, yazı ve söyleşileri çeşitli dergilerde yayımlanıyor. 2010’da Boğaziçi Kitap Fuarı Haiku Yarışması’nda bir haikusuyla Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü, 2012’de 17 Haziran romanıyla Doğan Kitap tarafından verilen Duygu Asena Roman Ödülü’nü kazandı.

“Öğretilemeyen Şeyler” başlığı altında “Kendinin Editörü Olmak”, “”Editörlük-İlk Adım” ve “Haiku” üzerine dersler veriyor. Yazı  ve iletişim alanında danışman ve eğitmen olarak çalışıyor.

https://www.idefix.com/Kitap/Latife-Tekin-Kitabi/Edebiyat/Roportaj/urunno=0001880898001

Hızır Konuk

1978 yılında Bursa’da doğdu. Orta öğrenimini Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi “Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği” bölümünde lisans, aynı üniversitede “Kontrol ve Otomasyon” bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Ulusal ve Uluslararası işletmelerde ülke içinde ve dışında, Ar-Ge, ürün yönetimi, iş geliştirme bölümlerinde orta düzey ve üst düzey yönetici olarak görevler üstlendi. Önemli projelerde danışman olarak çalıştı.

Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında doktora eğitimini tamamladı. Doktora eğitimi sırasında ve sonrasında çeşitli bilimsel araştırmalara dahil oldu. “Uluslararası Alanda Yönetim ve Strateji” kitabını yazdı ve G.P Robbins ve T.A. Judge tarafından yazılan “Örgütsel Davranış” kitabının dilimize kazandırılması çalışmasında görev üstlendi. Ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve bilimsel dergilerde çeşitli araştırmaları yayınlandı.

Hızır KONUK işletmelerin uluslararası alana girmesi ve yönetimi, stratejik seçenekleri, birey, grup ve işletme düzeyinde davranışları konularında uzmandır. Çatışma, çatışma yönetimi, çatışmayı etkileyen faktörler konularında bilimsel çalışmalarına devam etmektedir

https://www.kitapyurdu.com/kitap/uluslararasi-alanda-yonetim-ve-strateji/557234.html&manufacturer_id=230140

hızır-blackwhite
yoga-altug-2016-3-blackwhite

Elvan Eti

1973 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Eskiçağ Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans tezini yazdı. Akademik çalışmalarını doktora aşamasında sonlandırdığı sırada yoga ustasıyla tanıştı.
2006 yılında ustanın kapısında başlayan yoga macerasına çocuklarla devam etmeyi seçti. 2008 Yılından başlayarak son on yılda çeşitli okullarda ve atölyelerde aile ve çocuk yogası dersleri verdi. Kuruluşundan bu yana Küçük Kara Balık Çocuk Evi’nin yoga eğitmenliğini yürütmektedir.
YKY yayınları tarafından basılan ve son yedi yılda çok satan çocuk kitapları arsına giren, Tomurcuk ve Sevecen serisinin çevirmenlerinden biridir. Zaman zaman çocuklara yönelik İstanbul turları ve Müze gezileri düzenlemeye, masallar ve oyunlar yazmaya devam ediyor.

Rıza Korhan Sezin

Rıza Korhan Sezin Lisans eğitimini ODTÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Ardından yüksek lisansı Başkent Üniversitesinde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında ve sonrasında doktora derecesini de Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayarak “Bilim Doktoru” unvanını almıştır. Kent Üniversitesi’nde Dil ve Konuşma Terapisi bölümünü kurucu başkanlığı rolünü üstlenmiş, hala aynı kurumda dersler vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Odyoloji bölümü öğretim üyesi olarak görev almaktadır.

Akademi dışındaki profesyonel yaşamında iletişim alanına odaklanmıştır. Hem eğitim gördüğü hem de ilgi alanı olan konuşma, diksiyon, iletişimde etkili konuşma konuları üzerine çalışmalar sürdürmektedir. Çeşitli proje ve platformlarda seslendirme yapmanın yanı sıra, özellikle diksiyon, ses ve konuşma dersleri vermekte; bu konuda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Sezin İngilizce ve İtalyanca bilmektedir

ins

Oğuz Gencer

 İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi lisans ve Sabancı Üniversitesi Çatışma Yönetimi yüksek lisans programlarını başarı bursuyla tamamladı. Gelişimin bitmemesi gereken bir yolculuk olduğu inancıyla bugün Yeditepe Üniversitesi Psikoloji lisans programında gelişimini sürdürmektedir. 2018-2019 yıllarında ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamış ve ACC unvanıyla hem bireysel hem de kurumsal yapılarda koçluk yapmaktadır.

Profesyonel hayatta, yaklaşık 10 yıl boyunca, uluslararası kuruluşlarda farklı pozisyonlarda görev almıştır. Eğitim alanında, TEGEP ve Brandon Hall, Allianz Türkiye Akademi çatısı altında ise TEGEP, ATD Best ve Stevie ödüllü programlara imza atmıştır.

Dijital ve gerçek ortamlarda bir çok oyun tasarımını gerçekleştirmiştir. Deneyimsel eğitimin gücüne dayalı olarak Çatışma Yönetimi alanında ilk kez gerçekleştirilen, deneyime dayalı “Sokakta Çatışma Yönetimi” eğitim tasarımıyla birlikte yepyeni bir bakış açısı sunmuştur. Çatışma Yönetimi, Müzakere Teknikleri ve İletişim başlıkları eğitim ve danışmanlık verdiği alanlar arasında yer almaktadır.

Melis Yıldıran

Melis, sanata, iletişime aşık doğanlardan. İçinde yaşayan tasarımı, biçimi grafik okuyarak, duygunun dışa vurumunu Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro bölümü okuyarak tamamladı. Öğrenimine Ege Üniversitesi, Çağdaş Sanatlar Drama Merkezi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Hacettepe Üniversitesi büyük katkılar sağlamıştır.

Öğrenciliğinden başlayan oyunculuk hayatı, tiyatrolarda, dizilerde sürdürmüştür. Aynı zamanda sıkı bir girişimcidir.

Deneyimlerini,  konservatuvara hazırlanan öğrencilere verdiği eğitimler, iletişim eğitimleri ve kadın liderler için imaj eğitimleri ile paylaşmaktadır.

melis-yildiran-kim-resmi

Sezer Ayaz

Lisans eğitimini İşletme alanında yaptıktan sonra yüksek lisans ve doktora eğitimini de aynı alanda tamamladı. Yüksek Lisans ve Doktora tezlerinde inovasyonun uygulanabilir en etkili formlarından olan “Açık İnovasyon” konusunda araştırma yürütmüştür. Açık inovasyon konusunda Türkiye’nin önde gelen işletmelerini incelediği ve yayınlanmış uluslararası çalışmaları mevcuttur.

Açık inovasyon dışında öğrenen organizasyonlar, liderlik, örgütsel davranış, inovasyon, proje yönetimi gibi alanlarda kitap bölümü, makale, sempozyum ve kongrelerde yayınlanmış uluslararası nitelikte eserleri bulunmaktadır. Ayaz, yönetim ve organizasyon alanında öğretim üyesi Aydın Üniversitesinin çalışmalarını sürdürmektedir.

Erken yaşlarda başladığı iş yaşamında ulusal ve uluslararası başarı girişimler gerçekleştirmiştir. Son olarak, deneyimleri ve birikimiyle, madencilik endüstrisinde global hizmetler üreten bir işletmenin kuruculuğunu üstlenmiştir.

Back To Top